kurumsal kimlik tasarımı fiyatları

Kurumsal Kimlik Tasarımı Fiyatı ve Kurumsal Kimlik Fiyatları

Bu yazımızda, kurumsal kimlik tasarımı fiyatı hakkında fikirler vereceğiz. Öncelikle, kurumsal kimlik tasarımı fiyatları nelerdir? Gelin hep birlikte bu sorunun yanıtlarını inceleyelim. Biliyorsunuz ki marka imajınız ne kadar çekici ve etkileyici olursa, insanların işletmeniz ile iletişime geçme olasılığı da o kadar yüksek olacaktır. Ancak bu çekiciliği elde etmek için işletmenizin bir marka hikayesi ve satın alma nedeni olmalıdır. Kısaca bilgi verdikten sonra kritik sorumuzun yanıtını sizlerle paylaşalım. Kurumsal kimlik tasarımı fiyatı nedir? Fiyatlar hangi nedenlere göre belirlenir? Kurumsal kimlik tasarımı fiyatı farklılık gösterir mi? bu soruların yanıtlarını paylaşacağız.

Günümüzde çoğu insan logo tasarımı yapmaya çalışıyor ve bu sektörde yer almak istiyor. Bazıları tasarımsal olarak tecrübelidir. Ancak maalesef sadece tasarım tecrübesi olanların sektörde bulunması ve sektörü yıpratması da üzücüdür. Hal böyle olunca, logo ve kurumsal kimlik tasarımının fiyatlarıyla ilgili farklı fiyatlar ortaya çıkmaktadır ve hizmeti satın alacak kişinin aklını karıştırmaktadır. Kurumsal kimlik tasarımı fiyatına geçmeden önce alt başlıkları inceleyelim ve süreci anlayalım.

Kurumsal Kimlik Tasarımının oluşturulmasını etkileyen faktörler neler?

Kurumsal kimlik tasarımı fiyatı bir şirketin mevcut durumu, faaliyet gösterdiği sektörü ve hedeflediği müşteri kitlesi gibi parametrelere bağlı olarak farklılık gösterebilir. Hedeflenen veya mevcut müşteri kitlesi ve işletmenin profili baz alınarak bir değerlendirme yapılır ve çıkan sonuca göre fiyat belirlenir. Örneğin; bir restoranın ve bir inşaat şirketinin kurumsal kimlik tasarım çalışması aynı ölçüde değerlendirilemez.

rem zeytin kurumsal kimlik tasarımı
Rem Zeytin Kurumsal Kimlik Tasarımı

Restoran genelde yeme – içme kategorisine girer ve farklı lezzet deneyimlemek isteyenleri de hedefler. İnşaat şirketi ise konforlu ve uzun ömürlü bir ev almak isteyenleri hedefler. Tabi bu detaylar daha da genişletilebilir. Bu nedenle, işletmenin profili, yaptığı işler ve tecrübeleri önemlidir. Kurumsal kimlik tasarımında kullanılacak renkler, işletmenin amaçlarını anlatacak hikayesi, logo tasarımı ve diğer tüm materyalleri birbiriyle bağlantılı olmalı ve işletmenin çizgisini yansıtmalıdır. Tüm bu detaylar, müşteri kitlesinin üzerinde güven, kalite ve deneyim gibi izler bırakmalı ve şirketi ulaşmak istediği yere götürmelidir.

Rem Zeytin Kurumsal Kimlik Tasarımı
Rem Zeytin Kurumsal Kimlik Tasarımı
Ravza Mobilya Kurumsal Kimlik Tasarımı
Ravza Mobilya Kurumsal Kimlik Tasarımı

Yukarıda belirtilen çalışmaları incelediğinizde, iki farklı sektörde hizmet veren işletmelere ait çalışmaları görüyorsunuz. Rem Zeytin, gıda sektöründe faaliyet gösterirken, Ravza Mobilya ise mobilya sektöründe faaliyet göstermektedir. Her iki işletmeninde kendine ait ayrıntıları ve hedeflediği kitleleri bulunmaktadır. Kurumsal kimlik oluşturma sürecinde bu detaylarda önem kazanmaktadır.

Kurumsal Kimlik Tasarımı fiyatı nasıl hesaplanır?

Bahsi geçen detayları dikkate aldığımızda kurumsal kimlik tasarımı fiyatı ile ilgili tahmini fiyatlar belirtebiliriz. Eğer küçük bir işletme sahibiyseniz, deneyimli bir ajans veya sanat yönetmeni ile çalışmak istediğinizde çok yüksek ücretler çıkmayacaktır. Genelde küçük ve yeni kurulan işletmeler için fiyatlar 40.000 TL‘den başlamaktadır. Tabi kurumsal kimlik çalışmanızın detaylarına göre fiyatlar farklılık gösterecektir. Eğer logo ve kurumsal kimlik çalışmanızı yeteri kadar tecrübesi olmayan grafik tasarımcılara vermeyi tercih ederseniz; 10.000 TL‘den başlayan kurumsal kimlik tasarımı fiyatlarıyla karşılaşabilirsiniz.

OGE Dizayn Kurumsal Kimlik Tasarımı
OGE Dizayn Kurumsal Kimlik Tasarımı

Grafik tasarımı alanında faaliyet gösteren ve yalnızca tasarım odaklı ilerleyen kişiler, sadece sizin beğeninizi kazanacağı bir çalışma sunacaktır. Genelde bu tarz çalışanlar, şirketinizin marka değerine odaklanmak yerine, işi sadece “sizin” beğeninizi kazanacak şekilde ilerletirler. Bu yaklaşım işletmenize zarar verebilecek veya ilerleyen zamanlarda problemler çıkarabilecek bir yaklaşımdır. Fakat deneyimli bir uzman veya ajans, sizden gelen brief içeriğini iyi okumaya odaklanır. İşletmenizin sektörünü, rakiplerinizi, müşteri kitlenizi ve varmak istediğiniz yerin detaylı analizini yaparak ilerler. Tüm kararlarını bu detaylardan elde ettiği sonuçlara göre belirler.

westhan capital kurumsal kimlik tasarımı
Westhan Capital Kurumsal Kimlik Tasarımı

Çoğu grafik tasarımcı doğrudan sizin taleplerinizi yerine getirmeye ve sadece sizin arzu ettiğiniz sonuçları göstermeye odaklanır. Fakat arkaplanda pek çok detayı görmezden gelir ve hızlıca sonucu sizlere teslim eder. Böyle bir çalışmada haliyle çok uygun bütçeyle sonuçlanacaktır. Ancak ilerleyen zamanlarda çoğu problemi de beraberinde getirecektir. Şöyle düşünün; 1 yıllık bir doktoru mu tercih edersiniz? yoksa alanında 10 yıl boyunca çalışmış ve deneyim kazanmış bir doktoru mu? İşte tecrübe tam olarak burada devreye girmektedir. Deneyimli profesyonellerin burada kritik bir rolü vardır. Sizden aldığı brief ve şirketinize ait detayları, uzun yıllar elde ettiği deneyimin getirileriyle çok daha iyi analiz eder ve tam performans bir çalışmayla sonuçlandırır.

Kıdemli bir marka tasarım ajansı veya sanat yönetmeni sizden aldığı brief içeriğinde, işletmeniz için uygun olmayan yerler gördüğünde bunları belirtir ve uygulamaya dahil etmeyeceğini sizlere ifade eder. Bu durum tecrübelerinden elde ettiği okuma ile ortaya çıkar. Deneyimli bir marka tasarım ajansı veya sanat yönetmeni işletmeniz için uygun profil oluşturur ve varmak istediğiniz yere yönelik bir çalışma sunar.

Luculus Dondurma Külahı
Luculus Dondurma Külahı Tasarımları

Özetlemek gerekirse; grafik tasarımcı vermiş olduğunuz briefteki talimatları uygular. Tecrübeli isimler ise briefi yorumlar ve elde ettikleri sonuçlara göre bir çalışma performansı sunar. Eğer işletmeniz büyük bir isim veya köklü bir kuruluş ise burada tanınmış ve alanında ödüllü bir ajans veya sanat yönetmeniyle çalışmanız çok daha doğru olacaktır. Bu durumda kurumsal kimlik tasarımı fiyatı 350.000 TL ve 6.000.000 TL arasında değişkenlik gösterecektir. Tabi burada büyük bir holding veya PR gücü yüksek bir işletme olmanız gerektiğini de belirtelim. Çünkü PR gücü yüksek ve köklü firmaların kurumsal kimlik veya yeniden markalama çalışmaları çok detaylı bir analiz ile ele alınmaktadır. En ufak hatayı kaldırmayacağı için bu kriterlere bağlı fiyatlar çok yüksek olabilmektedir.

Özetle Kurumsal Kimlik Tasarımı fiyatları nedir? Kurumsal Kimlik fiyatlarını kimler belirler?

Grafik TasarımcıDeneyimli Ajans / Sanat YönetmeniTanınmış Ödüllü Ajans / Sanat Yönetmeni
8000 TL40.000 TL350.000 TL
10.000 TL60.000 TL600.000 TL
15.000 TL140.000 TL1.250.000 TL
20.000 TL180.000 TL6.000.000 TL
 • Deneyimli sanat yönetmeni veya ajansların kurumsal kimlik tasarımı fiyatları: 40.000 TL – 180.000 TL
 • Deneyimli olmayan grafik tasarımcı kurumsal kimlik tasarımı fiyatları: 10.000 TL – 20.000 TL
 • Tanınmış ve ödüllü ajans veya sanat yönetmeni kurumsal kimlik tasarımı fiyatları: 350.000 TL – 6.000.000 TL
Kurumsal Kimlik Tasarımı Fiyatı Teklif isteyin
Kurumsal Kimlik Tasarımı Fiyatı Teklif isteyin

Kurumsal Kimlik Tasarımında hangi öğeler vardır? Kurumsal Kimlik fiyatına dahil olanlar nelerdir?

İşletmenin profili ve sektörüne bağlı olarak kurumsal kimlik tasarımında bulunan öğeler farklı olabilir. Eğer işletmeniz bir giyim mağazası ise, kimlik rehberinizde bulunacak olan materyaller sektörünüze bağlı düzenlenecektir. Fakat eğer bir holding sahibiyseniz, kurumsal kimlik rehberinizde daha fazla detay yer alacaktır. Örneğin bir giyim mağazasının kurumsal kimlik rehberinde şeker poşeti tasarımı dahil edilmezken, bir holdingin kurumsal kimlik tasarımı için dahil edilebilir. İşte burada işletmenin sektörü, profili ve bulunduğu konum önemlidir. Genel olarak bir kurumsal kimlik tasarımında; kartvizit, antetli kağıt, not defteri, kağıt çanta, tükenmez kalem gibi marka bilinirliğini arttıracak ürünler ve bir çok promosyon tasarım öğeleri bulunur. Kısaca, işletmenizin logo tasarımını, imajını ve hikayesini oluştururken tüm detaylar önemlidir. Çünkü kurumsal kimliğiniz, işletmenizin itibarını yansıtır.

Luculus Kurumsal Kimlik
Luculus Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal Kimlik Tasarımı İçerikleri

 1. Logo Tasarımı
 2. Logo Doğru ve Yanlış Kullanımları
 3. Marka Renkleri
 4. Marka Yazı Karakterleri
 5. Kartvizit
 6. Antetli Kağıt
 7. Diplomat Zarf
 8. E-posta İmza Şablonu
 9. Karton Çanta
 10. Bloknot & Küpnot
 11. Araç Tasarımları
 12. Sunum Şablonu
 13. Promosyon Ürünleri
 14. Şirkete Uyarlanmış Diğer Tasarım Materyalleri

Bahsi geçen kurumsal kimlik öğeleri ayrı ayrı klasörler halinde yer alırken, tüm tasarım çalışmalarının baskı detayları da tam kapsamlı kurumsal kimlik rehberinizde belirtilir. Tabi bu kapsamlı rehberi her ajans veya tasarımcı yapmamaktadır. Çünkü ciddi efor gerektiren bir süreçtir. Genelde baskı malzemelerinin çalışma dosyalarını teslim ederler. Bahsi geçen bu maddeler bazılarıdır. Daha pek çok detay yer alabilir. Kurumsal kimlik fiyatı bu detaylara göre belirlenir.

Alkarkand Restaurant Kurumsal Kimlik Tasarımı
Alkarkand Restaurant Kurumsal Kimlik Tasarımı
Aeolus Hotel Kurumsal Kimlik Tasarımı
Aeolus Hotel Kurumsal Kimlik Tasarımı

Yukarıdaki görsellerde iki farklı işletmenin Kurumsal Kimlik tasarımlarını görebilirsiniz. Alkarkand, bir restoran işletmesi olup menü tasarımıyla yansıtılırken, AEOLUS Hotel ise otel olduğundan otelin karakterini yansıtacak şekilde görselleştirişmiştir. Bunlar sade ve anlaşılır örneklere aittir. Daha fazla detay almak isterseniz, çalışmalarımızı incelemek üzere buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Kurumsal kimlik tasarımı fiyatı, projenin boyutlarına ve ayrıntılarına bağlı olarak değişebilir. İhtiyaçlarınıza yönelik bir fiyat almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kurumsal Kimlik tasarımının işletmenize sağlayabileceği çok sayıda avantaj bulunmaktadır. Kurumsal kimlik tasarımı hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve ilham almak için buraya tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz.

Temsilcimiz Elif ile bir görüşme başlatın

Müşterilerimizin görüşlerini inceleyin

BrandEnn, yaptığı işin üzerinde baştan sona en ince ayrıntısına kadar başarılı bir şekilde sonuçlanması için elinden gelen tüm gayreti göstermektedir. Profesyonel çalışmalarıyla farklı ve düşündürücü yanlarını görebilirsiniz. 2012 yılında Yeşilay’ın tüm web sitelerini başarılı bir şekilde en kısa zamanda kurmuş ve Yeşilay’a teslim etmiştir. Çalışmalarını ve çalışma performanslarını takdir ediyorum.

abdurrahman çınar
Abdurrahman Çınar
Türkiye Yeşilay Cemiyeti - Yönetim Kurulu Özel Kalem Müdürü

BrandEnn, Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü’nün önderliğinde düzenlenen, üniversitenin en büyük kariyer etkinliliği olan IMIS’16 nın en büyük imaj yaratıcısıdır. Profesyonel bir ekibe sahip olan BrandEnn en küçük detayları atlamadan her şeyin, bütünüyle mükemmele ulaşmasını sağladı. BrandEnn kulübümüzü çok farklı bir boyuta taşıyıp ufkumuzu genişletti. Etkinliğimiz BrandEnn’in desteğiyle başarıya ulaşmış ve çok daha iyi seviyelere gelmiştir.

selin dayanır
Selin Dayanır
Senior Finance Manager at Procter & Gamble

IES’in (Industrial Engineering Society – Sabancı Üniversitesi) internet sitesi ve afiş çalışmaları başta olmak üzere daha birçok konuda yardım aldık. BrandEnn işini oldukça ciddiye alan ve en iyisini ortaya koyabilmek için kendinden fedakarlık yapmaktan ödün vermeyen bir isim. Bize tamamen profesyonel bir deneyim yaşattılar. Çalışmalarındaki detaycı ve titiz davranışları bizi çok memnun etti. Daha iyi bir ekip ile çalışabileceğimizi düşünmüyorum.

selen değirmenci
Selen Değirmenci
Head of Social Commerce & Ice Cream Next at Unilever

BrandEnn ile çalışmak, iş dünyasında yan yana getirmesi oldukça zor olan profesyonellik ve samimiyet kavramlarını gerçek anlamda bir arada yaşamaktır. Ayrıca BrandEnn daima yaratıcı fikirleriyle ufkumuzu genişleten projeler de ortaya koymaktadır. Yaptığımız işbirliğinde ortaya çıkan harika fikirler, tasarımlar ve keyifli çalışma süreci için kendilerine tekrardan teşekkür ederim.

mehmet akercan
Mehmet Akercan
Senior Category Specialist - FMCG at Trendyol Group

Teklif isteyin