Kurumsal Kimlik Tasarımı Fiyatı ve Kurumsal Kimlik Fiyatları

Haberler
kurumsal kimlik tasarımı

Bu yazımızda kurumsal kimlik tasarımı fiyatı hakkında bilgiler edineceğiz. Öncelikle Kurumsal Kimlik fiyatları bir şirketin dışa yansıyan yüzüdür. Yüzünüz ne kadar güzel ve etkileyici olursa, insanların orada sizinle iletişim kurmak istediğini görürsünüz. Tabi bu etkileyiciliği yakalayabilmek için yüzünüzün bir hikayesi ve miti olmalıdır. İşin özünü kısaca ifade ettikten sonra gelelim en önemli soruya. Peki, Kurumsal Kimlik fiyatı nedir? Ne kadar ücretle tasarlanıyor ve fiyatlar değişken midir? Günümüzde pek çok ajans açıldığını biliyoruz. Nitekim herkes logo tasarımı yapmaya kalkıştığı gibi sektörde bu noktaya da uzanmak isteyen kişiler bir hayli çok. Elbette kimileri deneyimli. Fakat deneyimi sadece tasarımdan ibaret algılayanların bu sektörde olması oldukça üzücü. İşte bu noktada kurumsal kimlik tasarımı fiyatı sürecinde absürt durumlar çıkıyor ve müşterinin kafası karışmıyor değil.

Başlıklar

Kurumsal Kimlik Tasarımı neye göre yapılır?
Kurumsal Kimlik Tasarımı Fiyatı sürecine etki eder mi?

Öncelikle Kurumsal Kimlik fiyatı şirketin pozisyonuna, bulunduğu alana ve müşteri kitlesine göre değişkenlik göstermektedir. Çünkü hitap ettiği müşteri kitlesinin ve şirket profilinin deneyimlenmesi ve çıkan sonuca göre fiyat belirtilmesi önemli bir faktördür. Örneğin; bir restaurant ile bir inşaat şirketinin kurumsal kimlik tasarımı aynı ölçüyle değerlendirilemez. Çünkü restaurant; lezzeti deneyimlemek isteyenleri hedeflerken, inşaat şirketi ise kendini iyi hissedeceği uzun ömürlü eve sahip olmak isteyen insanları hedefler. İşte bu noktada şirketin çizdiği profil, yaptığı işler ve elde ettiği tecrübeler devreye girmektedir. Hal böyle olunca kurumsal kimlik tasarımında kullanılacak renkler, hikaye, logonun yansıması ve diğer tüm materyallerin çizgisi oldukça birbirine uyumlu olmalı ve birbiriyle bağlantı kurmalıdır. Bu sonuçların toplamında müşteri de etkileyici bir izlenim yaratmalı ve şirketin vermek istediği imajı yansıtmalıdır.

rem zeytin kimlik
Rem Zeytin Kurumsal Kimlik Tasarımı
ravza kurumsal
Ravza Mobilya Kurumsal Kimlik Tasarımı

Yukarıda belirtilen çalışmalara baktığınızda iki farklı alanda faaliyet yürüten işletmeler için yapılmış çalışmaları görüntülüyorsunuz. Rem Zeytin, gıda üzerine bir işletme iken, Ravza Mobilya Tasarımı üzerine faaliyet yürüten bir işletmedir. İkisinin alanları ve hedef kitleleri oldukça farklıdır. Bu nedenle tasarlanacak olan Kurumsal Kimlik, bu tür faktörler dikkate alınarak değerlendirilir. Logo çalışmaları da bu paragrafı destekler niteliktedir.

Kurumsal Kimlik Tasarımı Sürecimizi Öğrenin.

Kurumsal Kimlik Tasarımı fiyatları nasıl belirlenir?

Tüm bu süreçleri ele aldığımızda fiyatları uygunluğuyla şöyle değerlendirebiliriz. Küçük bir işletme iseniz; Kıdemli bir sanat yönetmeni veya ajans ile çalıştığınızda fiyat 25.000 TL – 75.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu minimum ve maksimum değerler işletmenize ait detaylara göre değişmektedir. Eğer işletmenizi Grafik Tasarımcılara veya bu konuda kıdemi olmayanlara teslim ederseniz; 5000 TL – 10.000 TL arası fiyatlarla karşılaşabilirsiniz.

Grafik tasarımı ile uğraşanların çoğu sizin istediklerinizi tasarımsal açıdan birebir uygularken, amacı tamamen siz ne istiyorsanız onu sunmaktır. Ama bu düşünce oldukça yanlıştır. İşte bu noktada deneyimli ve kıdemli isimler ciddi bir rol oynamaktadır. Kıdemli bir ekip sizden briefi alır ve işletmenizi ciddi bir ölçümleme sonrası briefinizde uygun kararlar alır.Grafik tasarımı ile uğraşanların çoğu sizin istediklerinizi tasarımsal açıdan birebir uygularken, amacı tamamen siz ne istiyorsanız onu sunmaktır. Ama bu düşünce oldukça yanlıştır. İşte bu noktada deneyimli ve kıdemli isimler ciddi bir rol oynamaktadır. Kıdemli bir ekip sizden briefi alır ve işletmenizi ciddi bir ölçümleme sonrası briefinizde uygun kararlar alır.

Yani bu her istediğinizin uygulanmayacağı demektir. Çünkü kıdemli ekip, işletmenize uygun bir profil çizer ve işletmenizi hedefine uygun gösterecek bir tasarım çalışır. Bu sayede başarılı bir çalışma ortaya koyması ekibin kıdemine de güç katacak olup bir sonra ki çalışmalarında katkısı büyük olacaktır. Kısaca grafik tasarımcı briefte verileni eksiksiz uygulamaya, kıdemli ekip ise briefi iyi anlamaya ve uygun bir algıyla doğru tasarımı yansıtmaya odaklanır. Eğer işletmeniz fazlasıyla büyük bir potansiyele sahip ise ve tanınmış ödüllü bir sanat yönetmeni ile çalışırsanız, kurumsal kimlik tasarımının fiyatları 500.000 TL ile 4.000.000 TL arasında farklılıklar göstermektedir. Bu fiyatlar yine işletmenizin büyüklüğüne, hedef kitlesine ve erişim gücüne bağlı olduğu gibi tanınmış ve ödüllü sanat yönetmenin profiline bağlı da değişiklik göstermektedir.

kurumsal kimlik tasarımı fiyat teklifi
Kurumsal Kimlik Tasarımı Fiyatı almak için Teklif Talep Edin

Kurumsal Kimlik Tasarımı içerikleri nelerdir?

Kurumsal Kimlik tasarımının içeriği işletmeye göre farklılık göstermektedir. İşletmeniz bir giyim mağazası ise rehberinizde ki materyaller bu uygunluğa göre hazırlanır. Eğer bir holding iseniz rehberiniz fazlasıyla detaylı materyallere sahip olacak demektir. Yani giyim mağazasının kurumsal kimlik rehberinde şekerlik tasarımı görmeniz sizce uygun mudur? Ama bir holding için bu uygun görülebilir. İşletme farklılıkları tam da bu noktada rol alıyor. Genelde bir kurumsal kimlik tasarımı içeriğinde; kartvizit, antetli kağıt, bloknot, karton çanta, kalem ve diğer promosyon ürünleri dahil olmak üzere pek çok tasarım içeriği bulunmaktadır. Kısaca işletmenizin logosunu, kurumsal kimliğini ve hikayesini tasarlatırken bu faktörlerin tümüne dikkat etmenizi öneririz. Çünkü logonuz ve kurumsal kimliğiniz, işletmenizin namusudur.

alkarkand restaurant
Alkarkand Restaurant Kurumsal Kimlik Tasarımı
la1ent
LA1ENT Dış Ticaret Kurumsal Kimlik Tasarımım

Yukarıdaki görsellere baktığınızda ise yine iki farklı işletmenin Kurumsal Kimlik tasarımına dahil edilmiş tasarımları görüntülüyorsunuz. Alkarkand bir restaurant işletmesi olarak menüye sahipken, LA1ENT bir dış ticaret şirketi olarak ihracat yaptığından dolayı büyük araç tasarımına sahiptir. Bunlar basit ve yalın örneklerdir. Daha detaylı incelemek isterseniz çalışmalarımıza göz atmak için buraya tıklayınız.

Kurumsal Kimlik tasarımının işletmeye pek çok faydası vardır. Bu konu ile ilgili ayrıntılara yer verdiğimiz ve ilham alabileceğiniz yazımızı okumak için buraya tıklayınız.

WhatsApp’dan yazın.

Müşterilerimizi inceleyin.

Daha fazla insana ilham olun.

Teklif isteyin.