Sosyal Medya Ajansı Çalışma Anlayışı Nasıldır?

Haberler
sosyal medya ajansı

Günümüzde pek çok işletme sosyal medya yönetimi alanında destek almak için sosyal medya ajansı ile çalışmak istemektedir. Bu talep gün geçtikçe yoğunluğunu arttırmakta ve sosyal medya ajansları bu taleplere yanıt vermek için tüm çözüm önerilerini geliştirmektedir. Ancak işletme olarak sosyal medya ajansı seçerken pek çok dikkat etmeniz gereken husus vardır. Bu hususlar nelerdir? madde madde açıklamaya özen gösterdik. Umarım faydalı bir içerik ile karşılaşırsınız.

Pazarlama süreçleri evrildikçe evriliyor ve dijital pazarlama alanında sosyal medya gücünü gün geçtikçe katlıyor. Hal böyleyken işletmeler de bu noktada çözüm arayışlarına ve profesyonel destek almaya yöneliyor. Sosyal medyanın en büyük avantajları istatistiklerin okunabilir, ölçülebilir ve hedeflerin daha net tanımlanabilir olması gibi sıralanabilir. Günümüz insanları, işletmelerin web sayfalarını ziyaret etmek yerine sosyal ağlar üzerinde aratıyor ve bu mecralar üzerinden bilgi ediniyor.

Bunun en temel nedenlerinden biri, sosyal medyanın daha hızlı bilgi aktarıyor olmasıdır. Çünkü insanlar, bir işletmeden hizmet alacağı zaman işletmeye ait sosyal ağ profillerini inceliyor ve takip eden kitleyi ölçümlüyor bu başlıca kriterler neticesinde karar alıyor. Eh durumlar böyle olunca işletmeler de sosyal ağlar üzerinde varlığını nasıl ortaya koyabilir? ve işini nasıl daha iyi anlatabilir? sorularının yanıtını bulmak için sosyal medya ajansı ile çalışmaya yöneliyor.

Sosyal medya ajansı, işletmelerin sosyal ağlarını analiz ederken pek çok kriteri değerlendirmektedir. Bu analizler doğrultusunda bir çalışma planı çıkarmakta ve nasıl yol izleyeceği hakkında bilgilendirmektedir. Kimi sosyal medya ajansları çeşitli hizmet paketleri oluşturmakta ve müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun modeller sunma gayretindedir. İşletmeler ise kendilerine uygun hizmet modelini seçerek, sosyal medya ağları üzerinde varlığını en iyi şekilde ortaya koyma niyetindedir.

sosyal medya ajansı

Sosyal Medya Ajansı ile Çalışmanın Ayrıcalıkları

Geleneksel medyanın gün geçtikçe anlamını yitirdiği bir dünya modeli görüyoruz. Bu durum geleneksel pazarlama yapanların canını sıksa da, gerçek reddedilemez. İnsanlar günlük vakitlerinin %40 oranını sosyal ağlarda gezinerek geçirmektedirler. Bugüne bugün 2 milyarı aşkın aktif sosyal medya kullanıcısının olduğu dünyadan bahsediyoruz. Fazlasıyla büyük bir kitle ve fazlasıyla potansiyel. Günümüzde kullanım önceliğini Instagram ve Tiktok almış durumda. Düşünün ki hedef kitleniz ve potansiyel müşterileriniz Instagram’da dolaşıyor ve siz onlara seslenmiyorsunuz. Kulağa hiç hoş gelmiyor değil mi? Şayet öyle.

Eğer bir işletmeyseniz, marka olmak veya markanızı büyütmek istiyorsanız sosyal medya varlığınızı en iyi şekilde ortaya koymalısınız. Aksi taktirde rakiplerinizin arkasında kaldığınızda, işletme varlığınıza ve itibarınıza gün geçtikçe yavaş yavaş zarar vermiş olacaksınız. Sosyal ağlarda varlığınızı ortaya koyarsanız, müşterilerinizden işletmeniz ile ilgili anında geri bildirim alır ve markanızın konuşulmasını sağlarsınız.

Sosyal medya ajansı ile çalışmanızın ayrıcalığı; işletmenizin sosyal ağlardaki varlığını profesyonel ve işin uzmanları yönetir. İşletmenizi iyi tanıyan sosyal medya uzmanları işletme varlığınızı ortaya koyarken çeşitli konseptler oluşturur ve işletmenize ait marka dili ve markalama ile hedef kitlenize seslenir. Bu sayede insanlar varlığınızdan haberdar olur ve işletmeniz ile ilgili fikir edinirler. Hatta bununla da kalmazlar, çeşitli içerikler dikkatini çektiğinde iletişime geçerler veya doğrudan sizi takibe alırlar. İşletmenizi takibe almış bir kişi, potansiyel bir müşteri demektir.

sosyal medya ajansları

İşletmenize ait Stratejiyi, Sosyal Medya Ajansı Belirlesin

İşletmeler sosyal ağlarda varlığını ortaya koyacakları vakit, hangi sosyal ağ üzerinde daha aktif olacağını veya hangisini kullanacağını belirlemelidir. Sattığı ürünü veya hizmeti en iyi şekilde hangi kitleye ulaştıracağını bilmeli ve bu doğrultuda karar almalıdır. Bu kararı alırken profesyonel olarak sosyal medya ajansı üzerinden destek almalıdır.

Sosyal Medya Varlığınızı Doğru Kitleyle Buluşturun

Çoğu işletme sabırsız ve acemi davranabiliyor. Demek istediğimiz şu; takipçi satın alma eğilimine giriyorlar ve sayı büyük olunca kullanıcıyı ikna edeceğini sanmaları. Bu tamamiyle yanlış. Şöyle düşünün 100K takipçiniz var ancak hesabınızda etkileşim yok. Yani beğeni sayısı 20’yi geçmiyor ve yorum 1-2 tane. Sizce bu inandırıcı mı? Takipçi sayısının pek bir önemi yoktur. İnsanlar ticari işletmeniz ile ilgili yaptığınız hizmet veya sattığınız ürünlere odaklanırlar. Bu sebeple hizmetiniz veya ürününüz işletmenizin çizgisine uygun bir markalama ile kullanıcıyla buluşmalı ve kullanıcıya hitap etmelidir. Doğru kitleyle buluşmak için işletmenizin varlığına uygun bir iletişim diliyle görsel veya video kampanyalarınızı hazırlatmalı ve kitlenizin yoğun olduğu vakitlerde yayınlanmasını talep etmelisiniz.

Takipçileriniz ile Etkileşimde Bulunun

İşletmeler, sosyal medyadaki varlığını küçük adımlarla ortaya koymalı ve bu strateji ile sadık ve kalıcı büyümeye odaklanmalıdırlar. Bir kişi, işletmenizi takibe aldığında, alışveriş aşamasında bir tık daha size güvenir. Bu olumlu bir duygu durumudur.

sosyal medya danışmanı

Kreatif ve Özgün İçerikler ile Kitlenize Seslenin

Önceliğiniz rakiplerinizden benzersiz olmanız ve içeriklerinizin her anlamda en üst kalitede çıkmış olmasıdır. Düz fotoğraf atmak veya bir görselin içerisine bir sürü yazı yazmak, bu doğru değildir. Özgün içerik anlayışı her yerde kazandırır. İçerik kraldır sözü burada da geçerlidir. Sürekli işletmenizin verdiği hizmetler veya ürünlerin satışı ile ilgili içerikler yayınlamayın. Bu, insanların sizden uzaklaşmasına ve işletmenizden soğumasına neden olur. Hizmetlerinize ait önemli detaylarla ilgili kampanyalar hazırlatabilir veya bilgilendirici dikkat çekici nüanslara değinebilirsiniz. Özet ile; özgün içerik anlayışı ile yola çıkarsanız, benzersiz bir deneyim yaşatırsınız.

Sosyal Medya Danışmanlığı Hizmetinden Faydalanın

Sosyal medya yönetimi, profesyonel bir süreçtir ve uzmanları tarafından ele alınmalıdır. İşletme varlığınızı en iyi şekilde yansıtacak olan deneyimli ajanslarla çalışmak doğru bir karar olacaktır. İşletmenizin etkileşim alacağı alanlar, amatör davranış ve hatayı kabul etmemelidir. Çünkü marka itibarı ve markalama süreci kararlı yürütülmesi gereken bir süreçtir. Sosyal medya ajansları, işletmeniz için neler sunacağını ifade ederken mümkün derece işletmeniz hakkında daha fazla detay verin.

Sosyal medya ajansları, hesaplarınızı yönetirken kendi işletmesine hizmet ediyor düşüncesiyle çalışır. Kendi işletmesi olarak görür ve mümkün derece detaylı bir çalışma performansı sergiler. Bir gönderi planı hazırlarken, markanızı en iyi şekilde yansıtmayı hedefler ve buna göre analizlerini yapar. Sosyal medya ajansı ile çalışacağınız vakit farklı fiyatlar görebilirsiniz. Kimileri hizmet modeli ortaya koyarlar, kimileri size özel bir hizmet modeli oluştururlar. Eğer fiyatlar hakkında bilgi edinmek isterseniz sosyal medya yönetimi fiyatı içeriğimize göz atabilirsiniz. Sosyal medya yönetimi hizmeti ile ilgili bizden profesyonel destek almak isterseniz, teklif formundan bize ulaşabilirsiniz.

WhatsApp’dan yazın.

Müşterilerimizi inceleyin.

Daha fazla insana ilham olun.

Teklif isteyin.