Kurumsal Kimlik Tasarımı Nedir?

Haberler

Tüm işletmelerin ihtiyacı olduğu kurumsal kimlik tasarımı nedir? Gerçekten işletmelere ne gibi fayda sağlamaktadır? sorularına yanıtlar vereceğiz. Kurumsal Kimlik, bir işletmenin bel kemiğidir. Ana dokusudur. Logo tasarımından tutun, kartvizit tasarımına ve bir çok materyallerinin tasarımıyla sonuçlanan bir süreçtir. Sadece logo tasarımıyla, marka olamayacağınız gibi işletmenizin bel kemiğini iyi oluşturmaz ve imajınızı iyi yansıtmazsanız, kurumsal olamazsınız. Bu kadar net bir süreçtir.

Kurumsal Kimlik Tasarımı Avantajları Nelerdir?

Öncelikle işletmenizin imajı açısından birincil avantaja sahip olursunuz. İnsanlara kendinizi ne kadar etkileyici gösterirseniz, işletme olarak kazanacağınız itibarda bir hayli o kadar etkili olur. İtibarınızı yansıtmanız ile birlikte çizginizi de belli edersiniz. İnsanlara ürün veya hizmetlerinizi pazarlarken, kurumsal kimliğiniz ön planda olur ve satış sürecinizde etkilerini görürsünüz. Çünkü ikna edilebilir yanlarınızı yansıtacağı gibi, algı da güvenilir olduğunuzu gösterirsiniz. Bu durum iletişim sürecinden satın alma sürecine kadar pek çok hususu etkiler.

İşletmenizi Farklı Gösterir.

İşletmenizi farklı gösteren bir çizginiz olduğunu düşünün. Bu hoşunuza gitmez mi? Misyonunuzu ve değerlerinizi yansıtan bir görünüm, sizi ileriye taşır. İyi tasarlanmış bir logo sizi anlattığı gibi, kurumsal kimlik tasarımı sürecinde çalışılan kartvizitiniz, antetli kağıdınız veya çantanız gibi pek çok materyalleriniz de sizin kendinize ne kadar değer verdiğinizi ve müşterilerinize karşı ne kadar sorumlu davrandığınızı da yansıtır.

Kurumsal Kimlik Kılavuzu, İşletmenizin Kitabıdır.

la1ent kurumsal kimlik

İşletmenizin bir kitabı olmalıdır. Bu kitap işletmenizin değerlerini, rengini, çizgisini ifade edeceği gibi tüm kurumsal materyallerinizin tasarımlarını ve kullanım kurallarını da içermelidir. Marka olmanın ana maddesidir. Çünkü işletme bütünlüğünüzü sağlamak için buna ihtiyacınız vardır. Farklı farklı yazı fontları ile broşür, reklam kampanyası hazırlamak yerine işletmenizin çizgisini ve değerlerini yansıtan tanımlanmış bir font ile yola çıkmanız kararlılığınızı ve çizginizin dışında hareket etmediğinizi gösterir. Bu da profesyonel izlenim vereceği gibi istikrarlı yapınızı koruduğunuzu yansıtır.

Logo Tasarımınız, Kurumsal Kimlik Materyalleriniz ile Bütünlük Sağlamalıdır.

rem zeytin logo

Logo Tasarımınızın çizgisi ile Kurumsal Kimlik materyallerinizin çizgisi farklı olmamalıdır. Bu bir hata olur. Çünkü işletme olarak değerlerinizi yansıtamadığınızı gösterdiğiniz gibi, müşteri gözünde kendinizi tanıyamadığınızı ve ne yapmak istediğinizi hala bilmediğiniz imajı verir. Bunu yapmayın. Bu nedenle kurumsal kimlik materyalleriniz ile logo tasarımınız bir bütünlük sağlamalı ve aynı çizgi de olmalıdır. Bahsettiğimiz aynı renklerin farklı materyaller üzerinde sizi yansıtmasıdır.

Kurumsal Kimlik Tasarımı Sürecimizi Öğrenin.

Kurumsal Kimlik Fiyatları Nedir?

Pek çok firma bu süreç için değişken fiyatlar vermektedir. Freelance tasarımcılar ile bir ajansın verdiği fiyat elbette aynı değildir. Fakat freelance tasarımcı ile ajansın çıkardığı çalışma da aynı değildir. Ajans olaya daha profesyonel bakabilmek ile birlikte, daha titiz ve daha fazla deneyim sahibi olarak yanıt vereceği gibi freelance sadece istekleri kendi zihnine göre değerlendirip yanıt verebilir. Bir kalemde çıkacak olan bir çalışma olduğu için, işletmenizin sağlıklı yol alabilmesi ve kararlı duruşunda risk yaratacak bir hususla karşılaşılmaması için ajans deneyimini tercih etmek isabetli olacaktır. İsterseniz kurumsal kimlik fiyatları ile ilgili detaylı değerlendirme yaptığımız içeriğe ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

WhatsApp’dan yazın.

Müşterilerimizi inceleyin.

Daha fazla insana ilham olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü