Alkarkand Restaurant Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal Kimlik Tasarımı Nedir?

Kurumsal kimlik tasarımının işletme için ne anlama geldiğini ve ne gibi faydalar sağladığını açıklayacağız. Kurumsal kimlik tasarımı, bir işletmenin bel kemiğidir. İşletmenin ana rehberidir. Logo tasarımından, kartvizit tasarımına ve pek çok materyalin tasarlanması sürecidir.

Yalnızca logo tasarımıyla marka oluşturamayacağınız gibi şirketinizin temel yapısını doğru biçimde oluşturmaz ve marka imajınızı etkili biçimde ortaya koymazsanız, profesyonel bir işletme imajına sahip olamazsınız. Bu kadar nettir. Kurumsal kimlik tasarımı, alanında uzman profesyonel sanat yönetmeni veya marka tasarım ofisi tarafından çalışılması gereken bir çalışmadır. Bu çalışma farklı aşamalar içerir. Bir işletmenin marka imajı, işletmenin karakterini ve iletişim tarzını belirler.

OGE Dizayn Kurumsal Kimlik Tasarımı
OGE Dizayn Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal Kimlik Tasarımının Faydaları Nelerdir?

Kurumsal kimlik tasarımı, işletmenizin imajı açısından önemli bir detaydır. İşletmenizi ne kadar etkili gösterirseniz, kazanacağınız itibar da aynı oranda olur. İtibarınızı gösterirken çalışma sürecinizi de yansıtırsınız. Bu durum potansiyel müşteri kitlenize ve mevcut müşterilerinize nasıl yaklaştığınızı ve işletmenizin benzersiz yanlarını göstermeye yardımcı olur.

TEOTİ Kurumsal Kimlik Tasarımı
TEOTİ Kurumsal Kimlik Tasarımı

Ürün veya hizmetlerinizi pazarladığınızda, işletmenizin kurum kimliği devreye girer ve satış sürecinize etki eder. Sadece ikna etmek ile kalmaz, aynı zamanda güvenilir bir işletme olduğunuz imajı çizersiniz.

Bu durum işletmenizin iletişim sürecinden, satın alma sürecine kadar pek çok durumu etkiler. İşletmenizin konumunu belirlemek ve marka yolculuğunu başlatmak için ilk adım, kurumsal kimlik tasarımınız ve ardından markalaşma yol haritanızdır.

Kurumsal Kimlik Tasarımı, İşletmenizi Benzersiz Gösterir.

Bir düşünün. İşletmenizi ayırt eden ve fark edilebilir kılan bir marka imajına sahipsiniz. Bu fikir hoşunuza gidiyor mu? Eğer öyleyse amaçlarınızı ve değerlerinizi yansıtan işletme profiliniz, sizi varmak istediğiniz noktaya götürecektir. Sadece iyi tasarlanan bir logo ile değil, kurumsal kimliğinize dahil olan tüm materyaller ile müşterilerinize karşı sorumluluk sahibi olduğunuzu yansıtırsınız. Ayrıca işletmenizin kararlı olduğunu da göstermiş olursunuz. Kurumsal kimlik başlıca bu nedenlerden dolayı önem taşır.

Kurumsal Kimlik Rehberi, İşletmenizin Rehberidir.

LA1ENT Kurumsal Kimlik Tasarımı Materyalleri
LA1ENT Kurumsal Kimlik Tasarımı Materyalleri

İşletmenizin bir kurumsal kimlik rehberi olması gerekir. Bu rehber, işletmenizin değerlerini, marka tonunu ve çizgisine ek olarak tüm kurum materyallerinizin tasarımlarını ve kullanım kılavuzlarını da kapsar.

Markalaşmanın temel unsurlarındandır. İşletmenizin güven veren yanını sergilemek ve kararlı halini yansıtmak için gereklidir. Ayrıca pazarlama stratejilerinizi belirlemenize ve yol haritanızı çizmenize de olanak imkan tanır.

TEOTİ Anaokulları Kurumsal Kimlik Tasarımı
TEOTİ Anaokulları Kurumsal Kimlik Tasarımı

Rastgele yazı fontları ile broşür ya da reklam kampanyaları hazırlamak yerine, işletmenizin renkleri ve çizgisi ile hareket etmek, güvenilir yanınızı ve işletme çizginizi ortaya koyar.

Profesyonel bir izlenim bırakmakla kalmaz, aynı zamanda istikrarlı duruşunuzla da müşterilerinizin güvenini kazanırsınız. Bu sayede pazarlama süreçlerinizde daha emin adımlarla ilerler ve daha etkili kampanyalar gerçekleştirirsiniz. Sonucunda potansiyel müşterileriniz artar ve işletmenizin markalaşma sürecine büyük katkılar sağlarsınız.

Logo Tasarımınız, Kurumsal Kimlik Materyalleriniz İle Uyumlu Olmalıdır.

Rem Zeytin Logo Tasarımı
Rem Zeytin Logo Tasarımı

Kurumsal kimlik tasarımı malzemelerinizin ve logo tasarımınızın aynı çizgi de olması gerekmektedir. Eğer bu konsantrasyon yoksa, işletme değerlerinizi doğru biçimde yansıtamadığınız imajı oluşur. Bu durum, kendinize olan güven eksikliğinizi ve ne yapmak istediğiniz konusunda belirsiz olduğunuzu gösterir.

Bu durumu önlemek için, kurumsal kimlik materyalleriniz ve logo tasarımınız arasında uyum olmalıdır. Marka imajınızın farklı materyaller üzerinde, işletmeniz için belirlenen renklerle temsil edilmesi gerekir. Bu yaklaşım, markalaşma sürecinizi daha etkin yönetmenize imkan tanır ve hedef kitlenizin zihninde daha etkili izler bırakırsınız. Her pozitif etki, işletmenizin prestijini istikrarlı kılar ve pazarlama stratejilerinize yardımcı olur.

Kurumsal Kimlik Tasarımı Fiyat Teklifi isteyin
Kurumsal Kimlik Tasarımı Fiyat Teklifi isteyin

Kurumsal Kimlik Fiyatları Nedir?

Çoğu kurumsal kimlik tasarımı yapan ajans, bu çalışma için çeşitli fiyatlara sahiptir. Freelance tasarımcıların ve ajansların belirlediği ücretler aynı değildir. Freelance bir tasarımcının ürettiği iş ile ajansın gerçekleştirdiği iş de aynı olmayacaktır. Bir ajans daha profesyonel bakış açısı sunarken, freelance bir tasarımcı sadece sizin taleplerinizi doğrudan gerçekleştirmek isteyebilir.

AURA Lounge Kurumsal Kimlik Tasarımı
AURA Lounge Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal kimlik tasarımı çalışmanızın tek seferlik bir çalışma olduğunu düşündüğümüzde, işletmenizin geleceği ve kararlılığı için uzman bir ajans deneyimini tercih etmeniz mantıklı olacaktır. Kurumsal kimlik ajansı seçerken, yaptıkları çalışmaların özgünlüğüne, kalitesine ve çalışma sürecine dikkat edin.

Temsilcimiz Elif ile bir görüşme başlatın

Müşterilerimizin görüşlerini inceleyin

BrandEnn, yaptığı işin üzerinde baştan sona en ince ayrıntısına kadar başarılı bir şekilde sonuçlanması için elinden gelen tüm gayreti göstermektedir. Profesyonel çalışmalarıyla farklı ve düşündürücü yanlarını görebilirsiniz. 2012 yılında Yeşilay’ın tüm web sitelerini başarılı bir şekilde en kısa zamanda kurmuş ve Yeşilay’a teslim etmiştir. Çalışmalarını ve çalışma performanslarını takdir ediyorum.

abdurrahman çınar
Abdurrahman Çınar
Türkiye Yeşilay Cemiyeti - Yönetim Kurulu Özel Kalem Müdürü

BrandEnn, Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü’nün önderliğinde düzenlenen, üniversitenin en büyük kariyer etkinliliği olan IMIS’16 nın en büyük imaj yaratıcısıdır. Profesyonel bir ekibe sahip olan BrandEnn en küçük detayları atlamadan her şeyin, bütünüyle mükemmele ulaşmasını sağladı. BrandEnn kulübümüzü çok farklı bir boyuta taşıyıp ufkumuzu genişletti. Etkinliğimiz BrandEnn’in desteğiyle başarıya ulaşmış ve çok daha iyi seviyelere gelmiştir.

selin dayanır
Selin Dayanır
Senior Finance Manager at Procter & Gamble

IES’in (Industrial Engineering Society – Sabancı Üniversitesi) internet sitesi ve afiş çalışmaları başta olmak üzere daha birçok konuda yardım aldık. BrandEnn işini oldukça ciddiye alan ve en iyisini ortaya koyabilmek için kendinden fedakarlık yapmaktan ödün vermeyen bir isim. Bize tamamen profesyonel bir deneyim yaşattılar. Çalışmalarındaki detaycı ve titiz davranışları bizi çok memnun etti. Daha iyi bir ekip ile çalışabileceğimizi düşünmüyorum.

selen değirmenci
Selen Değirmenci
Head of Social Commerce & Ice Cream Next at Unilever

BrandEnn ile çalışmak, iş dünyasında yan yana getirmesi oldukça zor olan profesyonellik ve samimiyet kavramlarını gerçek anlamda bir arada yaşamaktır. Ayrıca BrandEnn daima yaratıcı fikirleriyle ufkumuzu genişleten projeler de ortaya koymaktadır. Yaptığımız işbirliğinde ortaya çıkan harika fikirler, tasarımlar ve keyifli çalışma süreci için kendilerine tekrardan teşekkür ederim.

mehmet akercan
Mehmet Akercan
Senior Category Specialist - FMCG at Trendyol Group

Teklif isteyin