Logo Tasarımı Fiyatı

Logo Tasarımı Nedir? Logo Tasarımı Fiyatları

Logo tasarımı nedir? ve logo tasarımı fiyatı nasıl belirlenir? bu soruların yanıtlarını vereceğiz. Logo tasarımı, bir işletmeye neler kattığını ve diğerlerinden ayıran özelliklerinin neler olduğunu dile getireceğiz.

Logo tasarımı bir şirketin eşsizliğini vurgulamak ve değerlerini yansıtmak için görsel bir tasarımdır. Şirketin ruhunu yansıtan ve temsil eden gücü yüksek bir nedendir.

Tıpkı her insanın bedeninin farklı olması gibi, logo tasarımıda bir işletmenin benzersizliği gösterir. Logo tasarımı fiyatı ise şirketin durumu ve büyüklüğüne bağlı olarak farklılık göstermektedir. Freelancer veya ajans üzerinden logo tasarımı fiyat teklifi alınabilir. Şimdi logo tasarımının işletme için faydalarını açıklayalım.

Teknik olarak logo tasarımını ifade etmek gerekirse; sembol, harf veya tamamen benzersiz çizimlerden oluşan bir görsel deneyimdir. Günümüzde işletmelerin sayısı hızla arttığından, işletmeler arasındaki ayrımı göstermesi açısından son derece önemlidir. Sadece şirket adı yeterli imajı sağlamadığından dolayı, logo tasarımı bir şirketin değerlerini temsil eden güç haline gelmiştir.

HMF Global Logo Konsepti

Logo Tasarımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Logo tasarımı sürecinde işletmeniz için dikkate almanız gereken bazı nedenler vardır. Bunlar; renk, sembol ve değerlerinizi yansıtan görsel düzendir. Logo tasarımınız, işletmenizin değerlerini ve amacını yansıtır. Örneğin bir teknoloji mağazasının açık pembe tonlar kullanması doğru bir seçim olmayacaktır. Çünkü renklerin kendine ait bir dili ve psikolojisi vardır. İnsanların zihninde renklerin konumu vardır. Dolayısıyla bir ürün veya hizmet paylaşırken işletme değerlerinizi doğru yansıtabilecek bir renk seçmek, logo tasarımınızın başarılı olmasında kritik rol oynar.

Luculus logo konsepti

Logo Tasarımında Teknik Süreçler Nelerdir?

Logotype:

Genellikle bir işletmenin adının tipografik veya kaligrafik biçimlerde kullanılarak logo oluşturma sürecini ifade eder. Bu, belirli fontlar üzerinde düzenlemeler yaparak ya da yeni bir font tasarlayarak gerçekleştirilir. Buna “logotype” denir.

Sembol:

İşletmenin değerlerini yansıtacak şekilde tasarlanır. Eğer işletme ihracat yapıyor ve hedeflediği değerler arasında global ölçekte kaliteli müşteri deneyimi sunmak varsa, bu iki unsuru birleştirerek benzersiz bir logo tasarımına ihtiyaç duyacaktır. Süreç sonunda kendine özgü bir sembol ortaya çıkacaktır.

Örnek vermek gerekirse, LA1ENT‘in logo tasarımında sonsuzluk simgesinden esinlenerek, markanın ismine uygun eşsiz bir görsel deneyim sunduk. Sonsuzluk simgesi ile çevrili olan LA1ENT logosu, müşteri deneyimini çevreleyen ve bunu sürekli olarak geliştiren anlayışı vurgulamaktadır.

LA1ENT Logo Tasarımı
LA1ENT Logo Tasarımı

selahattin yılmaz logo konsepti

Liberya Cumhuriyeti Konsolosu Selahattin Yılmaz Bey’in logosunda, aslan figürü kullanılmış ve yelesi üzerinde SY harfleri yaratıcı bir şekilde yansıtılmıştır. Bu logo tasarımında, Selahattin Yılmaz Bey’in güçlü adımları, kararlı vizyonu ve profesyonel yaşamı, onu takip eden kişilere aktarılma amacı taşımaktadır.

Logo Tasarımı ile İşletmeyi Nasıl Güçlü Gösterebiliriz?

Tasarım aşamasında ilk marka hikayesi ele alınır ve çıkan hikayeye uygun logo tasarlanır. Logo tasarımı, baskı sürecinde sorunsuz bir şekilde tüm yüzeylere uygulanabilmeli ve görüntüsünü koruyabilmelidir. Ayrıca düşük baskı maliyetleri oluşturacak şekilde olmalıdır.

İşletmenin sahip olduğu farklar, benzersiz bir görsel deneyim için önemlidir. İnsanların zihninde hızlıca yer edinebilmeli ve kolay hatırlanabilmelidir. Bu iki faktör minimal logo tasarımıyla ortaya çıkar. Bu sayede işletmenin değerleri ve amacı çok daha net ifade edilir.

Logo Tasarımı Fiyatı Nedir?

Logo tasarım fiyatını değerlendirdiğinizde, piyasada pek çok fiyat ile karşılaşabilirsiniz. Sektöre yeni girmiş kişilerden tutun, alanında tecrübeli ve uzman kişilere kadar pek çok fiyat mevcuttur. Tabi ki doğru bir çalışma sürecinde olmak ve doğru bir fiyat ile değer katan bir çalışmaya sahip olmak en önemlisidir.

Süreç ile ilgili her Photoshop veya Illustrator kullanan kişi deneyimine bakmaksızın yalnızca müşteriyi ikna edecek şekilde tasarım anlayışıyla bu sektörde yer edinir. Sonrasında pek çok işletme arka tarafı bilmediği için ilerleyen dönemlerde ciddi problemlerle karşılaşır. Bu yüzden iyi bir ajans veya alanında 10 yıllık tecrübeye sahip bir isim ile çalışmak çok daha isabetli olacaktır.

Sektöre yeni girenler veya sürüm mantığı ile para odaklı çalışanlar 300 TL veya 500 TL‘ye logo tasarımı fiyatı verebilmektedir. Şöyle düşünün; tek seferlik yaptıracağınız ve şirketinizin değerini taşıyacak bir çalışmanın değeri sizce bu fiyatlar mıdır? Kendinizi düşünün. Daha iyi yerlerde olmak istiyorsunuz. Bunun için  ne gerekir? Doğru bir yatırım.

Şimdi gelelim doğru logo tasarımı fiyatını belirtelim. Gerçek bir profesyonel ile çalışmak istediğinizde logo tasarımı fiyatı 10.000 TL‘den başlamaktadır. Logo tasarımı çalışması bir düşünce, zeka ve şirketi kararlı gösterme süreci olduğundan dolayı fiyatlar değişkenlik gösterebilir. Önemli olan burada işletmenize değer katan bir profesyonel ile çalışmanızdır. Logo tasarım fiyatı hakkında kısaca özet vermiş bulunuyoruz.

Freelancer & Grafik TasarımcıProfesyonel Ajans & Sanat Yönetmeni
2.500 TL10.000 TL
7.500 TL20.000 TL
8.000 TL50.000 TL

 

turkeyana restaurant logo konsepti

Eğer işletmeniz büyük bir işletme olacak veya köklü işletmenizin logo tasarımını revize etmeyi planlıyorsanız, logo tasarım fiyatı biraz daha farklılaşabilir. Ortalama logo tasarımı fiyatı 10.000 TL ve 50.000 TL arasında olacaktır. Bu fiyatlar tahmini olup, daha da farklılaşabilir. Çoğu profesyonel ajans, yalnızca logo tasarımı yerine kurumsal kimlik tasarımını da dahil eden bir fiyat sunmaktadır.

BrandEnn olarak bizde bu fikirdeyiz. Eğer bir işletmeye kaliteli bir imaj sağlanmazsa, o işletme kendine özgü karakterine sahip olamaz ve kendini ifade etmekte zorlanabilir. Kurumsal kimlik tasarımı sürecinde pek çok detay olmakla birlikte işletme için bir marka çalışması yapılmaktadır. Ancak logo tasarımı sürecinde yalnızca logo tasarlanmaktadır.

Kurumsal Kimlik Tasarımı Fiyat Teklifi isteyin
Kurumsal Kimlik Tasarımı Fiyat Teklifi isteyin

Logo Tasarımı ve Kurumsal Kimlik Tasarımı Arasındaki Bağlantı Ne Olabilir?

Logo tasarımı, kurumsal kimlik tasarımı sürecinde işletmenin gözü olduğunu hatırlayalım. Daha önce de belirttiğimiz gibi, bir işletmenin veya bireysel kişinin görsel varlığıdır. Kurumsal kimlik tasarımı, bu varlığın bel kemiğidir. Kaliteli marka imajı, hep prestijli görünür ve itibarı arttırır.

İşte kurumsal kimlik tasarımı tam olarak bu rolü üstlenir. Logo tasarımı, işletmenin ruhunu yansıtan beden olurken, kurumsal kimlik tasarımı da itibarı güçlendiren ve imajını gösteren ana unsurdur. Kurumsal kimlik tasarımı fiyatlarını görmek için metindeki linke tıklayabilirsiniz.

Temsilcimiz Elif ile bir görüşme başlatın

Müşterilerimizin görüşlerini inceleyin

BrandEnn, yaptığı işin üzerinde baştan sona en ince ayrıntısına kadar başarılı bir şekilde sonuçlanması için elinden gelen tüm gayreti göstermektedir. Profesyonel çalışmalarıyla farklı ve düşündürücü yanlarını görebilirsiniz. 2012 yılında Yeşilay’ın tüm web sitelerini başarılı bir şekilde en kısa zamanda kurmuş ve Yeşilay’a teslim etmiştir. Çalışmalarını ve çalışma performanslarını takdir ediyorum.

abdurrahman çınar
Abdurrahman Çınar
Türkiye Yeşilay Cemiyeti - Yönetim Kurulu Özel Kalem Müdürü

BrandEnn, Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü’nün önderliğinde düzenlenen, üniversitenin en büyük kariyer etkinliliği olan IMIS’16 nın en büyük imaj yaratıcısıdır. Profesyonel bir ekibe sahip olan BrandEnn en küçük detayları atlamadan her şeyin, bütünüyle mükemmele ulaşmasını sağladı. BrandEnn kulübümüzü çok farklı bir boyuta taşıyıp ufkumuzu genişletti. Etkinliğimiz BrandEnn’in desteğiyle başarıya ulaşmış ve çok daha iyi seviyelere gelmiştir.

selin dayanır
Selin Dayanır
Senior Finance Manager at Procter & Gamble

IES’in (Industrial Engineering Society – Sabancı Üniversitesi) internet sitesi ve afiş çalışmaları başta olmak üzere daha birçok konuda yardım aldık. BrandEnn işini oldukça ciddiye alan ve en iyisini ortaya koyabilmek için kendinden fedakarlık yapmaktan ödün vermeyen bir isim. Bize tamamen profesyonel bir deneyim yaşattılar. Çalışmalarındaki detaycı ve titiz davranışları bizi çok memnun etti. Daha iyi bir ekip ile çalışabileceğimizi düşünmüyorum.

selen değirmenci
Selen Değirmenci
Head of Social Commerce & Ice Cream Next at Unilever

BrandEnn ile çalışmak, iş dünyasında yan yana getirmesi oldukça zor olan profesyonellik ve samimiyet kavramlarını gerçek anlamda bir arada yaşamaktır. Ayrıca BrandEnn daima yaratıcı fikirleriyle ufkumuzu genişleten projeler de ortaya koymaktadır. Yaptığımız işbirliğinde ortaya çıkan harika fikirler, tasarımlar ve keyifli çalışma süreci için kendilerine tekrardan teşekkür ederim.

mehmet akercan
Mehmet Akercan
Senior Category Specialist - FMCG at Trendyol Group

Teklif isteyin