sosyal medya fiyatları

Sosyal Medya Yönetimi Teklifi ve Fiyatları

Bu yazımızda sosyal medya yönetimi teklifi ve sosyal medya fiyatları hakkında ayrıntılı bilgiler paylaşacağız. Öncelikle, sosyal medya yönetiminin işletmelere sağladığı faydaları ve katkılarını değerlendireceğiz. Günümüz dijital dünyada, çeşitli sosyal medya platformları oldukça popüler olmuştur. En popüler sosyal medya platformu ise Instagram’dır. Bununla birlikte Tiktok ve Twitter’da popüler kullanım açısından payını almaktadır. Bu mecralar her gün kendini geliştirmekte ve yapay zeka teknolojisiyle deneyim alanını genişletmektedir.

Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

İşletmeniz için sosyal medya hesaplarınızı geliştirmeyi ve müşteri kitleniz ile etkileşimde kalmayı istiyorsanız, sosyal medya yönetimi süreci ile ciddi başarılar elde edebilirsiniz. Günümüz dünyasında neredeyse herkes sosyal medya mecralarını aktif olarak kullanmakta ve ilgilendiği hesaplar ile bağlantı kurmaktadır.

westhan capital sosyal medya
Westhan Capital Sosyal Medya Yönetimi

Kişisel sosyal medya hesabınızı dilediğiniz gibi yönetebilirsiniz. Ancak işletmenizin marka bilinirliği veya satışlarınızı arttırma açısından kullanmak isterseniz, profesyonel çalışmalar ve yaklaşım ile ilerlemeniz gerekmektedir. Çünkü kişisel hesabınızı yönettiğiniz gibi işletme hesabınızı yönetirseniz, işletmenizin kurumsallığı veya itibarı açısından zarar verebilirsiniz.

Sosyal medya yönetimi süreciniz; hedef kitleniz ve marka kimliğiniz gibi faktörler baz alınarak profesyoneller tarafından ele alınmalıdır. Yaratıcı kampanyaların oluşturulması, tasarlanması ve uygun zamanlarda yayınlanması gibi süreçleri kapsar.

Tüm bu süreçleri dikkate aldığımızda, profesyonel bir sosyal medya yönetimi hizmeti almanız gerekir. Bu süreci sosyal medya ajansı ile yürütmeniz, işletmenize ciddi katkılar sağlar. Çünkü işletmenizin marka kimliği, pazarlama stratejisi ve iletişim anlayışı gibi faktörlerin güçlendirilmesi ve profesyonel bakış açısıyla yürütülmesi gerekmektedir.

sosyal medya ajansı
Sosyal Medya Ajansı

Sosyal Medya İçerik Yönetimi Nasıl Yapılmalıdır?

İçeriklerinizin kreatif senaryosu, marka çizgisi ve yönetim süreci önemlidir. “İçerik kraldır” ifadesinin hâlâ geçerli olduğunu gösterir. Sosyal medya içerikleriniz, işletmenizin marka kimliğine ve pazarlama diline uygun olmalıdır. İçerikleriniz, doğrudan insanlarla iletişim kurar. Bu nedenle içeriklerinizin marka çizginize uygun kreatif bir çizgide oluşturulması ve etkileşim yoğunluğu uygun zamanlarda planlanması önemlidir.

İşletmenizi etkili anlattığınız zaman ilgi çeker ve takipçi kitlenizin artmasına olanak tanır. İçerik oluşturmadan önce hedef kitlenizin analiz edilmesi ve işletmenizin marka çizgisinin tam olarak konumlanmış olması gerekmektedir.

rem zeytin sosyal medya yönetimi
Rem Zeytin Sosyal Medya Yönetimi

Bu iki faktörü dikkate aldığınızda, insanların dikkatini çeker ve markanızı daha etkin gösterebilirsiniz. Sosyal medya, işletmenizin markalaşma çalışmasına ciddi katkı sağlar. Bu markalaşma çalışması sayesinde müşterilerinize ulaşır ve iletişim kurarsınız. İçerikleriniz yalnızca görsel odaklı olmamalı, müşterileriniz veya kitleniz ile iletişime geçecek nitelikte video çalışmalarıyla da desteklenmelidir.

Bugün Instagram Reels en çok etkileşim sunan bir modeldir. Sosyal medya içerikleriniz markanızın renkleri, kişiliği ve iletişim tarzı belirlenerek oluşturulmalıdır. Sosyal medya hesaplarınızda tek tip bir içerik yerine çeşitlendirilmiş içerikler yer almalı ve gündeme uygun bir içerik stratejisiyle hareket edilmelidir. Marka imajınızın kararlılığı ve etkileşim oranlarınızın yüksek kalması için kreatif içeriklerle desteklenmelidir.

sosyal medya yönetimi teklifi
Sosyal Medya Yönetimi Teklif İsteyin

Sosyal Medya Yönetimi Tasarım Sürecinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tasarım, sosyal medya yönetiminde önemli bir unsurdur. Görsel deneyim, markalaşmanın en etkili unsurlarındandır. Müşterileriniz işletmeniz ile bağlantı kurduğunda, gördükleri görsel kreatif çalışmaya ikna olurlar. Algıyı etkilemek için görsel deneyimi yüksek tutmak gerekir. İnsanlar genellikle beğendiklerinde iletişime geçer veya kabul eder. Gözün algıladığı görsel deneyim, akıl katmanına iletildiğinde, akıl ve göz arasında kabul etme mekanizması devreye girer.

Bu faktörler dikkate alındığında, marka kimliğinize ve karakterinize uygun görsel ve metinler kullanılmalıdır. İşletmenizin iletişim anlayışını yansıtan görsel, müşterileriniz ile etkileşiminizi arttırır ve hedef kitleniz ile iletişim kurar.

selahattin yılmaz sosyal medya yönetimi
Selahattin Yılmaz Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya hesaplarınız üzerinden mesajlarınızı etkileyici bir şekilde sunmak için, ilgi geçen kreatif tasarım ve metin çalışmaları yapılmalıdır. Görsel tasarım ve metin bir frekans içerisinde olmalıdır. Geleneksel slogan veya reklam odaklı bir içerik yerine, işletmenize özel marka iletişim diliyle ilerlenmelidir.

Samimi bir iletişim konsepti ile ilerlenmelidir. Samimiyet, müşterileriniz ile etkileşim kurmanızı sağlar. Görsel deneyim, zengin fotoğraflarla desteklenmeli ve işletmenizin konumunu yansıtmalıdır. Her içerik, işletmeniz için önemlidir. Tüm sosyal medya içerikleriniz markanızın prestijini güçlendirmeli ve hedef kitlenizin algısında profesyonel bir itibar kazanmalıdır.

Markanızın Performans Değerlendirmesi ve Rakip Analizi

Öncelikle rakiplerinizin sosyal medya hesaplarını incelemeniz, işletmenizin stratejisi için faydalı olacaktır. Rakiplerinizin marka çizgisini ve müşterilerine olan yaklaşımını analiz ettikten sonra, işletmeniz için atacağınız adımları daha sağlıklı oluşturabilirsiniz.

Sağlıklı bir şekilde yanıtlanmış brief, işletmenizin markalama sürecine fayda sağlar. İşletmenizin doğru anlatılması, sosyal medya hesaplarınızın başarılı bir şekilde yönetilmesini sağlar. Rakip analizi ve sağlıklı bir iş tanımı, sosyal medya hesaplarınızın yönetilmesinde kritik rol oynar. Rakiplerinizin detaylı incelenmesi, sağlıklı bir analiz sunacaktır. Bu sayede, rakiplerinizin üstünde nasıl farklılık yaratabileceğinizin yanıtını alırsınız.

westhan capital sosyal medya içerikleri
Westhan Capital Sosyal Medya Yönetimi

Bu çalışmalar sayesinde işletmenizin eksiklikleri ve avantajları belirlenir. İşletmenizin zayıf ve güçlü yanlarını belirledikten sonra, uygulanacak stratejiye karar verilir. Taklit etmek yerine taklit edilen olmayı hedefleyin. Hedef kitlenize özel bir deneyim sunduğunuzda, markanızın sesini duyurabilir ve markanızın tanınmasını sağlarsınız.

Sosyal Medya Yönetimi ve Sosyal Medya Pazarlaması Arasında Hangi Farklılıklar Bulunmaktadır?

Birçok kişi bu iki başlığı birbirine karıştırıyor. Sosyal Medya Yönetimi dediğimizde, bazıları takipçi sayısını ve dönüşüm miktarını arttırmak gibi yanlış düşünceye kapılıyorlar. Sosyal medya yönetimi ile sosyal medya pazarlaması arasından belirgin farklılıklar bulunmaktadır. Sosyal medya yönetimi; işletmenin marka iletişim diline, karakteristik özelliklerine ve imajına uygun yönetilmesi, içerik oluşturma, tasarlama ve planlama süreçlerini içerir.

Sosyal Medya Pazarlaması; işletmenin dönüşüm hedeflerine uygun kampanyalar oluşturma, yaratıcı fikirler geliştirme, hedef kitleyi tanımlama, pazarlama stratejilerini belirleme ve bu stratejilere uygun olarak belirlenen bütçeler dahilinde reklam yayınlama sürecidir.

Bu aşamada elde edilen istatistiksel veriler analiz edilir, ölçülür ve hangi kampanyaların etkileşiminin yüksek olduğu veya hangi kampanyaların etkileşiminin düşük olduğu belirlenir. Ardından iyileştirme çalışmaları yapılarak kampanyaların hedeflenen potansiyel dönüşümlere uyumlu şekilde devam ettirilmesi sağlanır. Sosyal medya pazarlaması oldukça geniş kapsamlı bir süreçtir.

tahiroğlu fırını sosyal medya yönetimi
Tahiroğlu Fırını Sosyal Medya Yönetimi

Eğer bir işletmenin sosyal medya içerikleri zayıf veya sosyal medya hesapları doğru yönetilmemişse, sosyal medya pazarlama sürecinden çok verimli sonuçlar almak mümkün olmayabilir. Bu nedenle öncelikle markalaşma sürecinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Böylece pazarlama faaliyetlerinin getirisinin daha etkili ve güçlü olması sağlanabilir. Umarız ki bu iki kavram arasındaki farkı açıklayabilmişizdir.

Raporlama, Sosyal Medya Yönetiminde Neden Bu Kadar Önemlidir?

Çalışmaların ne tür sonuçlar ürettiği, etkileşimleri ve gösterimleri gibi istatistiklerin doğru bir şekilde analiz edilmesi gerekmektedir. Bazı önemli metrikler bulunmaktadır. Markanızı nasıl temsil ettiğiniz, hangi istatistiklere ulaştığınız ve takipçilerinizin en çok hangi içeriklere tepki verdiği oldukça önemlidir. Bu bilgiler üzerinden, içerik stratejilerinizi sürekli olarak geliştirir ve kitlenizden daha fazla fayda elde etmek için iyileştirme çalışmalarına odaklanırsınız.

İstatistiklere dayalı geliştirilecek stratejiler ile süreci iyileştirmek ve yeni planlar yapmak mümkündür. Sorumluluk taşıdığınız hesapların etkileşimini ve trafiğini arttırmak için bu istatistikler hayati bilgiler sunmaktadır.

Dikkate almanız gereken husus, bireysel olarak okuduğunuz istatistiklerle, sosyal medya uzmanının okuduğu istatistikler arasındaki farklardır. Bu sebeple profesyonel uzmanlarla veya sosyal medya ajanslarıyla işbirliği yapmak büyük önem taşımaktadır. Zira profesyonel bir analiz, her zaman bireysel analizden daha kapsamlı olacaktır. Tüm bu süreçler sosyal medya yönetimi teklifini ve çalışma sürecini etkilemektedir.

selahattin yılmaz sosyal medya
Selahattin Yılmaz Sosyal Medya Yönetimi

Nasıl Etkili Bir Sosyal Medya Yönetimi Gerçekleştirilir?

Sizlere faydalarını anlatmak ve verimli bir sosyal medya yönetiminin nasıl olması gerektiğini açıklamak amacıyla bu konuyu maddeler halinde ele alacağız. Etkili bir sosyal medya yönetimi için profesyonel yardım almanız önemlidir. Çünkü düzgün bir şekilde yönetilen sosyal medya hesapları, arama motoru sıralamanızı da olumlu yönde etkiler, bu da işletmenizin görünürlüğünü artırır ve markalaşma sürecine büyük katkı sağlar.

Hedeflediğiniz Kitle

Sosyal medya yönetimi, hedef kitlenizin davranışlarını anlamanıza ve marka imajınızın tanınmasına yardımcı olur. Bu durum potansiyel müşteri tabanınızı genişletir. İnsanların büyük çoğunluğu satın alma kararları verirken, sosyal medyayı aktif olarak kullanmaktadır.

Dahası, birçok kişi alışverişlerini sosyal medya üzerinden yapmakta ve bu alışveriş deneyimlerini başkalarıyla paylaşarak potansiyel dönüşüm oranlarını ikiye katlayacak viral etkileşimler yaratmaktadır. Bu sebeple, günümüz trendlerini izlemek ve bu trendlere uygun stratejiler oluşturmak önemlidir.

viven tours sosyal medya yönetimi
Viven Tours Sosyal Medya Yönetimi
Erişim

Aktif bir şekilde sosyal medya mecralarını kullanmanız durumunda, ulaşılabilirlik oranlarınız artacak ve daha geniş bir izleyici kitlesi edinebileceksiniz. Belirli sosyal ağları hedeflemek, daha özelleştirilmiş kitlelere erişim sağlama konusunda ek bir üstünlük sunabilir.

İşletmenizi güçlendirecek profesyonel sosyal medya yönetimi, geniş bir kitleye hitap etmenizi sağlar ve iletişim oranlarınızı etkin bir şekilde arttırır. Yüksek verimi elde edebilir ve işletmenizin potansiyel müşteri tabanını doğru bir şekilde belirleyebilirsiniz.

İyi Performans

İşletmeniz her sosyal ağda yüksek performans gösteremeyebilir. Amacınız doğru performansı yakalamak olmalıdır. Hedeflediğiniz kitle büyük ihtimalle, Instagram ya da Facebook’ta yoğunlaşmış olabilir. Bu platformlarda istatistikler ve performanslar değişkenlik gösterebilir. Önemli nokta, işletmenizin marka iletişimini korumak, markalaşma çabalarına destek olmak ve potansiyel dönüşümlerin sağlamaktır.

Instagram’dan daha çok potansiyel dönüşüm alabilirken, Facebook’tan daha geniş bir erişim elde edebilirsiniz. Bu durum hedef kitlenizin davranışlarına ve markanıza olan ilgisine bağlıdır. Özetle, performansın iyi bir şekilde analiz edilmesi ve doğru biçimde ölçülmesi önemlidir.

sosyal medya yönetimi fiyatları
Sosyal Medya Yönetimi Fiyatları

Sosyal Medya Yönetimi Fiyatı Nedir? Sosyal Medya Yönetimi Teklifi Nasıl Talep Edilir?

Profesyonel sosyal medya yönetimi hizmeti almayı düşünüyorsanız nelere dikkat etmeli ve fiyatlarını nasıl analiz etmelisiniz? Günümüzde sosyal medya uzmanları ve ajansları her yerde bulunmakta ve bu sebeple fiyatlar farklılık göstermektedir. Herkesin kendi bilgi ve deneyimi doğrultusunda belirlediği bir sosyal medya yönetimi fiyatı vardır.

İşletmenize değer katacak doğru uzmana ya da ajansa ulaşmanız önemlidir. Sosyal medya yönetimi teklifini doğru bir şekilde değerlendirmeniz mühimdir. Sosyal medya yönetimi teklifi genellikle ihtiyaçlar ve talepler doğrultusunda belirlenirken, bazı ajanslar kendi hizmet modellerine uygun sosyal medya yönetimi teklifi listeleri sunar. Şimdi gelin, bu sosyal medya yönetimi teklifi ile ilgili süreçleri iki alt başlıkta birlikte detaylıca inceleyelim.

1-3 Yıl Deneyimli Sosyal Medya Yöneticisi Fiyatı4-6 Yıl Deneyimli Sosyal Medya Yöneticisi Fiyatı1-3 Yıl Deneyimli Sosyal Medya Ajansı Fiyatı4-6 Yıl Deneyimli Sosyal Medya Ajansı Fiyatı7 Yıl Üzeri Deneyimli Sosyal Medya Ajansı Fiyatı
12.000 TL25.000 TL20.000 TL35.000 TL70.000 TL
15.000 TL50.000 TL40.000 TL70.000 TL250.000 TL
Freelancer Sosyal Medya Fiyat Teklifi
  • 1 ya da 3 yıl deneyimli bir sosyal medya uzmanının ücreti oldukça uygun olabilir. Freelance çalışan sosyal medya profesyonelleri genellikle 12.000 TL ile 15.000 TL arasında bir bedel önermektedir.
  • 4 ila 6 yıl tecrübesi olan bir sosyal medya uzmanı ise, hizmetleri için 25.000 TL ile 50.000  TL arasında bir fiyat belirleyebilir.
Sosyal Medya Ajansı Fiyat Teklifi
  • 1 veya 3 yıl deneyime sahip sosyal medya ajansları, yeni oldukları için maliyetlerini azaltabilir ve freelancerlara yakın bir hizmet bedeli belirleyebilir. Bu durumda, teklif ettikleri sosyal medya yönetimi fiyatı genellikle 20.000 TL ile 40.000 TL arasında olur.
  • Daha deneyimli sosyal medya ajansları, örneğin 4 veya 6 yıllık olanlar, genellikle 35.000 TL ile 70.000 TL arasında bir hizmet bedeli talep ederler. Bu ajansların belli bir tecrübe ve referansa sahip olmaları nedeniyle bu fiyatlar ideal olarak kabul edilebilir.
  • Eğer sosyal medya ajansının deneyimi 7 yıl veya daha fazlaysa, bu tür ajanslar genellikle uluslararası firmalarla çalıştıkları ve ödüllere layık görüldükleri için, hizmet bedeli olarak en az 70.000 TL talep ederler. Bilgi birikimi ve deneyimleri doğrultusunda sundukları hizmetlerin kalitesi de ispatlanmış olur.
ahora store sosyal medya yönetimi
AHORA Store Sosyal Medya Yönetimi
Hangi Kriterlere Göre Sosyal Medya Ajansı Seçmeliyiz?

Bir sosyal medya ajansı üzerinden sosyal medya yönetimi teklifi almayı düşünüyorsanız, kesinlikle onların yaptığı çalışmaları dikkatlice gözden geçirin. Ayrıca, iş anlayışlarının ne olduğunu, size hangi katkıları sağlayabileceklerini ve neler sunabileceklerine bakın. Mutlaka bir sosyal medya ajansı olması gerekmez; reklam ajansı veya tasarım ajansı da olabilir.

Sosyal medya ajansının çalışmaları, müşterilerine sunduğu ve iş anlayışları önemlidir. Bu faktörlere odaklanarak, işletmenize değer katacak bir ajans seçmeli ve sosyal medya yönetimi teklifi istemelisiniz. Düşük fiyatlı yerleri tercih etmek uygun olmayabilir. Çünkü en küçük bir hata bile bütçenize, zamanınıza ve en önemlisi işletmenize zarar verebilir. Bu yüzden sosyal medya yönetimi teklifi alırken bu hususlara dikkat edin.

Sosyal Medya Yönetimi Teklifimizi Gözden Geçirin.

BrandEnn olarak, sosyal medya yönetimi konusunda uzmanlaşmış bir ekiple profesyonel hizmet sunuyoruz. 8 kişilik deneyimli ekibimizle işletmelere sosyal medyada kreatif ve profesyonel destek sağlıyoruz. Alanında eşsiz tecrübelerimizi hizmete dönüştürüyoruz. Motion♾ yaklaşımımız sayesinde reklam filmleri kalitesinde içerikler oluşturarak, işletmelerin sosyal medya hesaplarını farkını gösterecek duruma getiriyoruz.

Çevrimiçi temsilci anlayışımız ile anlık iletişimi ve süreç yönetimini daha hızlı ve etkili bir şekilde sağlıyoruz. Sosyal medya yönetimi konusunda daha fazla bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Temsilcimiz Elif ile bir görüşme başlatın

Müşterilerimizin görüşlerini inceleyin

BrandEnn, yaptığı işin üzerinde baştan sona en ince ayrıntısına kadar başarılı bir şekilde sonuçlanması için elinden gelen tüm gayreti göstermektedir. Profesyonel çalışmalarıyla farklı ve düşündürücü yanlarını görebilirsiniz. 2012 yılında Yeşilay’ın tüm web sitelerini başarılı bir şekilde en kısa zamanda kurmuş ve Yeşilay’a teslim etmiştir. Çalışmalarını ve çalışma performanslarını takdir ediyorum.

abdurrahman çınar
Abdurrahman Çınar
Türkiye Yeşilay Cemiyeti - Yönetim Kurulu Özel Kalem Müdürü

BrandEnn, Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü’nün önderliğinde düzenlenen, üniversitenin en büyük kariyer etkinliliği olan IMIS’16 nın en büyük imaj yaratıcısıdır. Profesyonel bir ekibe sahip olan BrandEnn en küçük detayları atlamadan her şeyin, bütünüyle mükemmele ulaşmasını sağladı. BrandEnn kulübümüzü çok farklı bir boyuta taşıyıp ufkumuzu genişletti. Etkinliğimiz BrandEnn’in desteğiyle başarıya ulaşmış ve çok daha iyi seviyelere gelmiştir.

selin dayanır
Selin Dayanır
Senior Finance Manager at Procter & Gamble

IES’in (Industrial Engineering Society – Sabancı Üniversitesi) internet sitesi ve afiş çalışmaları başta olmak üzere daha birçok konuda yardım aldık. BrandEnn işini oldukça ciddiye alan ve en iyisini ortaya koyabilmek için kendinden fedakarlık yapmaktan ödün vermeyen bir isim. Bize tamamen profesyonel bir deneyim yaşattılar. Çalışmalarındaki detaycı ve titiz davranışları bizi çok memnun etti. Daha iyi bir ekip ile çalışabileceğimizi düşünmüyorum.

selen değirmenci
Selen Değirmenci
Head of Social Commerce & Ice Cream Next at Unilever

BrandEnn ile çalışmak, iş dünyasında yan yana getirmesi oldukça zor olan profesyonellik ve samimiyet kavramlarını gerçek anlamda bir arada yaşamaktır. Ayrıca BrandEnn daima yaratıcı fikirleriyle ufkumuzu genişleten projeler de ortaya koymaktadır. Yaptığımız işbirliğinde ortaya çıkan harika fikirler, tasarımlar ve keyifli çalışma süreci için kendilerine tekrardan teşekkür ederim.

mehmet akercan
Mehmet Akercan
Senior Category Specialist - FMCG at Trendyol Group

Teklif isteyin